Dezynfekcja w salonie

Salon kosmetyczny jest miejscem, w którym zachowanie zasad bezpieczeństwa, odpowiednia higiena i dezynfekcja, to podstawa. Tylko przy zachowaniu odpowiedniej ochrony, klientki będą czuły się pewnie. Właśnie dlatego oferujemy profesjonalne środki do dezynfekcji w salonie kosmetycznym, dzięki którym w łatwy sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje, oraz swoich klientek!

Dezynfekcja i sterylizacja w salonie kosmetycznym

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym wykonywanych jest wiele różnych zabiegów. Podczas niektórych z nich dochodzi do przerwania ciągłości tkanek (np. manicure czy pedicure). Warto również podkreślić, iż do tego typu gabinetów przychodzą przeróżne osoby i niektóre z klientek, odwiedzających nasz salon, mogą chorować na różnego rodzaju choroby zakaźne. Dlatego właśnie tak ważne jest zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa, a także systematyczna dezynfekcja narzędzi kosmetycznych. Konieczne są do tego profesjonalne płyny sterylizujące i środki do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych.

Nasza oferta środków do dezynfekcji w salonie kosmetycznym

Pierwszą procedurą higieniczną, o jaką musimy zadbać w salonie kosmetycznym, jest dezynfekcja rąk. Po dokładnym umyciu rąk mydłem, ważne jest zastosowanie profesjonalnego środka dezynfekcyjnego. W ofercie naszego sklepu dostępne są specjalne płyny do dezynfekcji rąk, które powinno się stosować zarówno do swoich dłoni, jak i do dłoni klientki.

W wyposażeniu salonu kosmetycznego powinny znaleźć się także środki do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych czy podkłady podfoliowane.

W miarę możliwości, zalecane jest korzystanie z jednorazowych narzędzi podczas zabiegów kosmetycznych. W przypadku sprzętu wielokrotnego użytku, konieczna jest jego dezynfekcja i sterylizacja. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno środki do dezynfekcji narzędzi, jak i wygodne torebki do sterylizacji. Warto zadbać również o maseczki ochronne oraz rękawiczki, które zapewnią nam oraz naszym pracownikom pełnię bezpieczeństwa.